Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

2017 En İyi Android Uygulamaları

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda size diğer blogların hiç bahsetmediği, size özel seçip hazırladığım uygulamaları bulacaksınız. İyi indirmeler 😉

Google Allo

Her ne kadar Google mesajlaşma uygulamaları konusunda bir türlü şanslı olamasa da, henüz yeni çıkan Google Allo’nun ‘hit’ olma ihtimali yüksek.

Sıradan mesajlaşma bir uygulamasının ötesinde olan Google Allo’da grup konuşmaları, sticker paketleri ve daha pek çok özellik var. Google Assistant desteği de sunan Google Allo, incognito modu sayesinde konuşmalarınızı gizli de tutabiliyor.

Eğer WhatsApp dışında daha renkli ve yeni bir konuşma uygulaması arayışındaysanız, arkadaşlarınızla birlikte Google Allo’ya göz atabilirsiniz.

OpenSignal

Allo gibi ücretsiz bir uygulama olan OpenSignal, bağlı bulunduğunuz mobil ağın performansı hakkında size bilgi verdiği gibi, aynı zamanda bölgenizdeki en iyi sinyalleri bulmanıza da yardımcı oluyor.

Telefonunuzun hangi baz istasyonuna bağlı olduğunu bile gösteren OpenSignal, hız testi gerçekleştiriyor ve sinyal istatistik tarihçenizi de gözler önüne seriyor. Eğer bu tip istatistiklere meraklıysanız bakmanızda fayda var. Aynı zamanda ciddi derecede bir kullanıcı kitlesi de var.

iA Writer

Eğer Evernote’a nazaran daha iyi bir not ve yapılacak listesi uygulaması arıyorsanız, iA Writer’a bakmanızda fayda var. Makale, hatta roman yazımına dahi elverişli olan iA Writer, aynı zamanda son derece basit ve kullanışlı bir arayüze de sahip.

Çalışmanız bittiğinde, kaydını PDF, HTML ve hatta Microsoft Word dosyası olarak bile alabiliyorsunuz.

Stitch It!

Muhtemelen arkadaşlarınız arasında sık sık konuşma ekran görüntülerinizi paylaşıyorsunuzdur. Bunu tek tek yapmak çoğu zaman sıkıcı bir durum olurken, Stitch It! Çözüm getiriyor. Hızlı ve bol özellikli bir alternatif olan uygulamada, tüm konuşma görüntülerinizi toplu olarak paylaşma ve birleştirme özelliği mevcut.

PhotoScan

Dijital bir dünyada yaşıyoruz ve fotoğraflar da o kadar önemli. PhotoScan ile sadece fotoğraf çekimi yapmıyorsunuz, aynı zamanda ışık patlamalarını yok ediyorsunuz, otomatik olarak kırpma yapıyorsunuz ve fotoğrafları daha kaliteli hale getiriyorsunuz.

Her zaman ilk seferde aynı sonuçları alamasanız da, PhotoScan’e alıştıkça ne kadar kullanışlı bir uygulama olduğunu göreceksiniz.

Brave Browser

Bugünlerde herkes Google Chrome kullansa da, Brave Browser da son derece başarılı bir alternatif. Chrome’a benzer bir arayüzle karşımıza çıkan uygulama, pek çok özelliğe sahip olmasının yanı sıra en az Chrome kadar da hızlı ve ondan daha az batarya tüketimi gerçekleştiriyor.

Yorumunuz ?