Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

Android için en iyi VPN programları

Android için en iyi VPN programları

Android, akıllı telefonlar arasında dünyada en çok kullanılan işletim sistemi ve dolayısıyla, pek çok da VPN seçeneği bulunuyor. Türkiye’de de pek çok internet sitesi engelli durumdayken, VPN uygulamaları yardımıyla bu yasağı geçmek mümkün. Bununla yasaklı sitelere girebilir, ip değiştirebilir, proxy sayesinde güvenli bir şekilde gezinebilir ve herhangi bir DNS ayarı yapmadan internette sörf yapabilirsiniz. Peki en iyi Android VPN’i nasıl seçilir?

Tabii ilk bakılması gereken şey uygulamanın mümkün olduğunca ücretsiz sunulması. Ardından da kullanıcı dostu bir arayüz ile gizlilik-hız geliyor. Android için en iyi VPN programları ise şu şekilde sıralanabilir:

1. ExpressVPN

Android’de ExpressVPN kullanmak için pek çok sebep var. Uygulama en başta fazlasıyla kullanıcı dostu ve çok sayıda gelişmiş özellik sunuyor. AES 256-bit şifreleme kullanan ExpressVPN, muadili programlar arasında da en hızlılardan. Kısa bir deneme süresi sunsa da, 30 gün boyunca para garantisi sunuyor. Yani ücret ödeyip almak isterseniz de pişman etmiyor.

2. IPVanish VPN

‘Kill Switch’ özelliği olmasa da, IPVanish VPN genel olarak başarılı bir VPN uygulaması. Tıpkı ExpressVPN gibi 256-bit AES şifreleme kullanıyor ve hız testlerinde de başarılı sonuç veriyor. Maalesef ücretsiz kullanımı ise yok ve ödeme istiyor. Buna rağmen yıllık üye olduğunuzda oldukça avantajlı. Aynı zamanda 7 gün, 24 saat müşteri hizmetleri de destek sağlıyor.

3. NordVPN

En güvenli Android VPN programı olarak dikkat çeken NordVPN, hiçbir bilginizi kayıt altına almayarak rakiplerinden ayrılan bir uygulama. Aynı zamanda ‘Çift VPN’ teknolojisi sunarak bağlantınızı iki farklı VPN sunucusu üzerinden sağlıyor ve güvenliği bu şekilde maksimum seviyeye çıkarıyor.

NordVPN’in de en büyük eksiği ücretsiz kullanım sunmuyor olması ama satın almak isterseniz, aylık 11.95 dolar aylık üyelik ve yıllık 69 dolardan yıllık üyelik sunuyor.

4. VyprVPN

700’ün üzerinde sunucuya sahip olan, oldukça başarılı optimize edilmiş VyprVPN, en hızlı bağlantı sağlayan VPN uygulamaları arasında yer alıyor. İsviçre menşeli servis sağlayıcı, 30 gün boyunca para iadesi garantisi sunuyor ve aylık 10 Dolar’a satın almak mümkün.

5. PureVPN

Hızlı performansıyla, gecikmesiz yapısıyla giriş seviyesi Android cihazlarda en iyi performansı veren PureVPN, oldukça başarılı bir uygulama olsa da maalesef ücretsiz deneme hakkı bulunmuyor.

Yorumunuz ?