Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

Android İkon Değiştirme

Android İkon Değiştirme

Android cihazlar uygulamalar marka fark etmeksizin daima standart ikonlarla geliyorlar. Bunu kimisi sorun etmiyorken, kimisi için de devamlı aynı ikonları kullanmak sıkıcı olabiliyor. Telefonunu özelleştirmeyi sevip, yeni şeyler eklemeyi tercih eden kullanıcılar ikonlar üzerinde de değişiklik yapmak istiyor. Farklı ikonları cihazınızın hâli hazırdaki özellikleriyle doğrudan yüklemek mümkün olmasa da, aracı programlar kullanarak bunu yapabilirsiniz. Artık çirkin ve sıkıcı ikonlardan kurtulma vakti geldi.

Seveceğiniz bir uygulama olan Awesome Icons’u muhtemelen daha önce duymadınız fakat emin olun çok başarılı özelliklere sahip. Programı her açtığınızda şaşırıyor ve geliştiricinin bu kadar ikonu tasarlarken ne düşündüğünü merak ediyorsunuz. Bazılarımız beğenmediği ikonları klasörler içinde saklarken, kimisi de onlara daha az bakmayı tercih ediyor. Fakat daha farklı ve daha iyi bir yol da mevcut.

Bundan sonra Android telefonumuzdaki ikonları tamamen değiştirebileceğiz ve bunu yaparken, artık launcher uygulamalarına da gerek duymayacağız. Tek ihtiyacımız olan şey, Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğimiz Awesome Icons uygulaması.

Awsome Icons, basit bir uygulama ve oldukça basit bir de hedefi var: kısayol yaratmak. Bir uygulama seçiyorsunuz, ardından ikon belirliyorsunuz ve Awesome Icons sizi zahmetten kurtararak, ekranınıza uygulamanızın kısayolunu yeni ikonuyla birlikte yerleştiriyor. Ayrıca bu kısayolları normalde olduğu gibi ekranınızın üzerinde taşıyabiliyor, hatta klasörlere atabiliyorsunuz.

Uygulamayı açtığınızda, yüklü programların listesini göreceksiniz ve her programın altında da uygun olan farklı ikonlar yer alıyor. Hangisine dokunursanız, seçme ekranına o geliyor ve beğendiğinizi seçenerek uygulamada o ikonu kullanabiliyorsunuz. OK tuşuna basınca ise ana ekrana geri dönüyorsunuz ve yeni ikonunuz sizi bekliyor.

Disney filmlerinin ve karakterlerinin de çeşitli ikonlarının yer aldığı uygulamada yüzlerce seçenek yer alıyor ve ikonları şeffaf olarak da ayarlamanız mümkün. Yani uygulama özelleştirme imkanlarını size bırakıyor. Bu şekilde cep telefonunuzda bulunan tüm uygulamaların ikonlarını tek tek değiştirme şansınız var.

Buna rağmen, Awesome Icons telefonunuzda çeşitli launcher uygulamaları yüklüyse onlarla bazen uyumlu çalışmayabiliyor. Kısacası, Android’de uygulamaların ikonlarını değiştirmek istiyorsanız, ücretsiz olan Awesome Icons şu anda mağazada bulunan en iyi seçenek diyebiliriz.

Yorumunuz ?