Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

Avea (Türk Telekom) İnternet Ayarları Alma Nasıl Yapılır?

avea internet ve mms ayarları yapma, alma

Sitemize yeni bir kategori daha açtık ve teknoloji kategorisinde ilk yazımız ise eski adı ile Avea yeni adı ile Türk Telekom internet ve mms ayarları nasıl yapılır en basit en kısa şekilde özetlemeye ve anlatmaya çalışacağız. Sizler için avea internet ve mms ayarları nasıl yapılır geniş bir araştırma yaptım ben avea kullanıcısı değilim ama elimden geldiği kadar anlatmaya çalışacağım. Aşağıdaki bulunan yöntemler umarım işinizi görecektir, farklı bir yöntem bilen arkadaşlarında konu altına YORUM olarak paylaşmasını bu sayede herkese fayda sağlamasını rica ediyorum.

YÖNTEM 1- Avea’nın resmi sitesinde de önerdiği ilk seçenek avea online işlemler sayfasından hızlı bir şekilde yapmanız.

YÖNTEM 2- Kullanmış olduğunuz telefonun ayarlarını otomatik olarak bir seferde alabilmek için *999# tuşlayabilir veya AYAR yazarak 9999‘a kısa mesaj ile gönderebilirsiniz. (bu servis tamamen ücretsizdir)

avea-internet-ayarı-alma avea-internet-ayarı-sms

Bu yöntem sonrası kullandığınız telefonun markasına göre (eğer avea sistemlerinde kayıtlı ise) otomatik olarak ayarlar telefonunuza mesaj olarak gelecektir.

YÖNTEM 3- İntetnet servis ayarlarını alabilmenin diğer bir yöntemi ise yine telefonunuzun mesaj bölümüne GPRSWAP AYAR, MMS AYAR, BASKONUS AYAR veya INTERNET AYAR yazıp 5555‘a sms olarak avea servis ayarlarınızı alabilirsiniz.

YÖNTEM 4- Avea müşteri hizmetleri sesli yanıt sistemini arayarak bir kaç kelime ile avea mobil internet ayarlarınızı telefonunuza isteyebilirsiniz.

2 Comments

  1. resul 10/01/2017 at 05:29

    Çok teşekkür ederim elinize sağlık 🙂

  2. Teberru 15/01/2017 at 23:58

    Yardımcı olduysam ne mutlu bana

Yorumunuz ?