Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

Deep Web Nedir? Deep Web’e Nasıl Girilir?

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda Deep Web nedir, Deep Web’e nasıl girilir konularına değineceğim ve herkesin diline düşmüş olan bu deep web mevzusunu inciğine kadar bildiklerimi ve araştırdıklarımı sizlerle paylaşacağım. Deep web indir, tor indir, tor browser indir, tor browser nedir gibi sorular için ;

Tor Browser Kurulumu – Kullanımı

Deep Web Nedir?

Deep Web, Türkçe anlamı “derin ağ” veya “derin internet” şeklinde çevrilebilecek olan, internetin ortaya çıktığı ilk tarihlerden beri arama motorlarının indeksleyemediği (arama sonuçlarına ekleyemediği) dosya-web sayfalarının bulunduğu bilgileri içeren, binlerce websitesi linkinden oluşan bir sistemdir. Arama bağlantısı paylaşmayan veya arama motorları tarafından bulunması mümkün olmayan bütün siteler deep web’e dahildir.

İnternet siteleri bazı sebeplerden ötürü görüntülenmemek – bulunmamak isteyebilir. Bu sitelere dev kütüphane arşivleri, kamu ve özel şirket bilgilerini, giriş formlarını barındıran siteler örnek verilebilir. Bu siteler herkes tarafından bulunabilmesi istenmeyen veya indekslenmeleri zor olan içerikte web sayfaları veya dosyalar taşıdıkları için arama motorlarında görünmek istemezler. Bu sitelerin dışında flash tasarımlı siteler, ajax kodlarıyla çalışan siteler (jQuery scripti ile çalışan siteleri), şifre ile giriş yapılan siteler, ftp (dosya barındırma) tarzda siteler de arama motorları tarafından okunmaları ve arama sonuçlarına eklenmeleri zor olduğu için deep web‘e dahildir. Güvenlik açıkları meydana gelmemesi için forumlar, blog siteleri, şirket siteleri gibi her türlü site sistem ve admin klasörlerine arama motorlarının girişini engeller.

Deep Web’in katmanları vardır. Deep Web’e giriş yapmak için kullanılan Tor Browser ile girilen bölüm sadece giriş katmanıdır ve burada %90 boş – saçma içerikten başka birşey yoktur. Diğer üst katmanlar ise üstün güvenlik önlemleriyle korunmaktadır ve üst katmalara erişebilmek için çok iyi özelllikleri olan bir bilgisayara sahip olmanız gerekebilir. Deep Web’in görebileceğiniz yüzünde şu türde içerikler bulmak mevcuttur.

 • Çocuk p*rnosu
 • Kiralık katil
 • Uyuşturucu, kimyasal madde, zehir vb türde madde satışları
 • Her türlü pis, iğrenç zevklerin döndüğü fotoğraf galerileri, sohbet odaları
 • Birtakım gizli belgeler (çoğu internete düşmüş vaziyettedir ancak yine de bulunması zordur.)
 • Ufo iddiaları
 • Çeşitli tarikat ritüelleri
 • Kiralık hacker’lar
 • Kaçak ürünler ve hırsızlık yapmaya yardımcı araçlar
 • Kaçak kredi kartı bilgileri
 • Silah yapımı bomba yapımı gibi materyaller
 • Akıl sağlığı yerinde olmayan insanların ensest, abnormal zevkleri ve bu yönde çekilen videolar
 • Bu liste böyle uzar gider.

Midenizi bulandıracak şeyler görmüş veya görecek olsanızda endişelenmeniz gereken şey bunlar değil, bilgisayarınızın, ip adresinizin güvenliğidir. Deep Web’te güvenli bir şekilde gezmek için yapmanız gerekenleri başka bir yazımda sizlerle paylaşacağım.

Deep Web’e Nasıl Girilir?

tor browser kurulumu - kullanımı

tor browser kurulumu – kullanımı

Deep Web’e giriş yapmak için kullanılan programın ismi Tor Browser’dır. Bu program çeşitli köprüler, proxyler, tarayıcısının özellikleri aracılığıyla kimliğinizi gizler ve öte yandan da .onion uzantılı deep web linklerine giriş yapabilmenizi sağlar.

Tor Browser’i indirme sayfasına gitmek için tıklayın.  (Siteye girince English yazan yerden Türkçe’yi seçin ondan sonra download’a basın.)

Çok kolay bir kurulumu var, dosya indikten sonra açın, varsayılan yükleme yeri olarak masaüstü’ne Tor Browser klasörü açılsın ayarı yapılıdır başka bir yere kurulmasını seçebilirsiniz. Ondan sonra ileri diyin ve kurulun tamamlanınca bitti diyerek Tor Browser’in açılmasını bekleyin.

tor browser kurulumu

tor browser kurulumu

Bu ekran geldikten sonra Bağlan’a tıklayın ve Tor Browser‘ın açılmasını bekleyin.

tor browser nasıl kullanılır

tor browser nasıl kullanılır

Bu ekran geldikten sonra adres çubuğuna .onion uzantılı deep web linkinizi yapıştırarak siteye erişebilirsiniz.

Bu yazımda da sizlere deep web nedir, deep web’e nasıl girilir konuları hakkında bildiklerimi aktardım. Sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Deep web nedir ve deep web’e nasıl girilir konularında sorularınızı yorum atarak sorabilirsiniz.

Not: Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlı yazılmıştır, kötüye kullanım ve doğacak sorunlardan kullanıcı sorumludur.

1 Comment

 1. Teberru 25/08/2015 at 13:42

  lan hamdi 😀

Yorumunuz ?