Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

Dünyanın En İyi Laptopları

  1. Dell XPS 13

QHD ekran seçeneği de sunan, 256GB SSD disk ve Intel i5-i7 işlemci seçenekleri sunan XPS 13 modeli, bugünlerde alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayarlardan. Üstelik son derece devrimsel bir tasarıma, inceliğe ve hafifliğe sahip. 13.3 inç ekran boyutuyla ne büyük, ne küçük olan Dell XPS 13, neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip.

Ultrabook standartlarına yakın, güçlü ve uzun süren bir bataryası olan Dell XPS 13, Intel’in en son sürüm Skylake işlemcilerini kullanıyor.

  1. Asus ZenBook UX305

Macbook’tan fiyat-performans alanında çok daha iyi olan ZenBook UX305, inanılmaz derecede ince ve hafif. Çok kaliteli bir ekran paneli olduğu gibi, 13.3 inçlik Full HD veya Quad HD seçenekleriyle geliyor.

Eğer MacBook için Windows işletim sistemlerinde bir alternatif bakıyorsanız, alüminyum kasalı, fansız tasarımlı ve uzun batarya ömürlü bu Asus modelini kaçırmayın deriz.

dell-xps-13 asus-zenbook-ux305

  1. HP Chromebook 13

Tıpkı Zenbook UX305 gibi 13.3 inçlik Full HD veya Quad HD seçenekleri olan HP Chromebook 13, her ne kadar diğer  seçeneklere göre biraz daha pahalı olsa da, fazlasıyla ince ve keskin bir tasarıma sahip. Dokunsal klavyeyle gelen Chromebook 13, maalesef dokunmatik ekrana ise sahip değil.

  1. Razer Blade Stealth

Intel Core i7 işlemci çipsetli Razer Blade Stealth, son derece canlı bir ekrana ve geliştirilmiş batarya ömrüne sahip. Oyun laptopı olarak da tercih edebileceğiniz 12.5 inç ekranlı bu cihaz, klavyesinde 16.8 milyon renk seçeneği içeriyor ve istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Harici ekran kartıyla, oyunlar için de iyi bir seçenek.

  1. Samsung Notebook 9

13.3 inç Full HD, yansımaya karşı duyarlı ekranıyla ve rakiplerine nazaran oldukça uygun fiyatıyla, Samsung Notebook 9 kesinlikle iyi bir alternatif. Neredeyse kusursuz bir ekranı var ve en son nesil i5 Skylake işlemciden kullanıyor. Cihazın muhtemelen tek eksiği ise batarya ömrünün pek de uzun sürmemesi.

  1. Surface Book

Microsoft yapımı Surfacebook, fiyat yönüyle hâliyle biraz pahalı olsa da gayet başarılı ve hoş tasarımlı bir cihaz. Hem tablet, hem de laptop görünümünde olan Surface Book, sadece batarya konusunda hayal kırıklığı yaratıyor.

Yorumunuz ?