Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

En iyi Mouse Padler

En iyi mousepadler

Sıradan kullanıcılar için olmasa da, en azından oyuncular için mouse son derece önemli bir bilgisayar aksesuarı. ‘Gaming mouse’ denilen cihazların kendine özgü pek çok avantajı varken, bu mouseları uygun mousepad olmadan kullanmak ise verimliliğini azaltıyor. Dolayısıyla, yüzlerce lira verdiğiniz mousedan üst düzey verim almak istiyorsanız, mousepad seçimi de sizin için önemli olmalı. Peki en iyi mousepadler hangileri?

1.Razer Gigantus

 

Gigantus, Razer tarafından tasarlanan ve oldukça geniş olan bir mousepad. Tıpkı adı gibi son derece geniş bir yüzeye hükmeden aksesuar, özellikle düşük DPI ayarlarında farkını hissettiriyor. Geniş mouse hareketleri yapabileceğiniz, yumuşak kaplamasıyla bileğinizi rahat ettirecek olan Razer Gigantus’un en büyük avantajı rakiplerine nazaran biraz pahalı olması.

Screenshot_17

  1. SteelSeries QcK+ Limited

SteelSeries’in bu mousepadi hem çok şık bir tasarıma, hem de kusursuz bir dikime sahip. Farenizden üst düzey verim almanızı sağlayacak olan bu mouse altlığı, mikro dokuma kumaşla yapılmış ve Razer Gigantus’un aksine daha ufak boyutta olsa da, en azından onun kadar başarılı.

Screenshot_18

  1. Cougar Arena

Cougar Arena, enine doğru uzanan, geniş mousepad türlerinden. Dökülmeye karşı da dirençli olan bu mouse altlığı, 80 santimetre genişliğinde ve 30 santimetre uzunluğunda. Cougar Arena’yı aynı zamanda klavyenizle birlikte kullanma şansınız da bulunuyor.

Screenshot_19

  1. Corsair MM300

Devasa genişlikte bir mousepad olan MM300, 93 santimetre genişliğinde ve sarsılmaz bir bez zemine sahip. Küçük masalar için fazla geniş olması tek dezavantajı olsa da, fiyat – performans açısından dikkate alınması gereken mouse altlıklarından.

Screenshot_20

  1. Corsair MM800 RGB

Özelleştirilebilir RGB ışıklandırmasına sahip olan Corsair’in MM800 modeli, USB geçiş portuna da sahip ama maalesef normal padlerin iki katı bir fiyatta. Fakat fazladan paranız varsa, MM800 RGB modeli sizi kesinlikle aldığınıza pişman etmeyecektir.

Screenshot_21

  1. Logitech G440

Kusursuz şekilde imal edilen Logitech G440, farklı DPI seçenekleriyle uyumlu ve son derece kaygan bir zemine sahip. Tek eksiği ise keskin kenarlara sahip olması. Ayrıca minimal tasarımı sayesinde, diğer bilgisayar aksesuarlarınızla da uyum sağlayacaktır.

Screenshot_22

Yorumunuz ?