Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

En iyi ücretsiz hosting firmaları

Ürün veya hizmetlerinizi tanıtmak için web sitesi kurmaya hazırlandığınızda kaliteli bir hosting hizmetini de satın almanız gerekecektir. Ancak maddi yetersizliklerden dolayı hosting için çok fazla bütçe ayıramıyorsanız, ücretsiz hosting firmalarından hizmet alabilirsiniz. İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaptığınızda bir sürü ücretsiz hosting firmasıyla karşılaşabilmeniz mümkün, ama bunlardan hangisi güvenilir? İşte bu yazı, çokça merak edilen bu soruya bir cevap niteliğinde.

İnsanların aklında “Nasıl olsa ücretsiz..” diye kötü bir imaja sahip olan ücretsiz hosting hizmeti, sanılanın aksine sürekli çöken veya kullanılamaz hale gelen bir servis değil. Aksine, piyasada birbirinden kaliteli ücretsiz hosting paketleri mevcut. Hosting firmasının uptime oranı, izin verilen trafik miktarı, disk alanı, kullanılan PHP sürümü, yönetim paneli desteği ve Softaculous yazılımı gibi teknik detayları kıyaslayarak ücretsiz seçenekler arasından en uygun gördüğünüz üzerinde karar verebilirsiniz.

Fakat en önemlisi, hizmet aldığınız firmanın sitenizde kendi metin reklamı ve banner görselini yayınlatmıyor oluşudur. Çünkü bu hem sizi, hem de ziyaretçilerinizi rahatsız edecektir.

Lafı daha fazla uzatmadan sizi ücretsiz hosting hizmetinden faydalanabileceğiniz en kaliteli firmalarla tanıştıralım.

Freehostingnoads.net

Listemizin en başında yer alan bu firma, ücretsiz hosting alanında en iyilerden birisi.

Hiçbir ücret ödemeden 20 GB disk alanı, 200 GB trafik, 3 farklı PHP versiyonu, ücretsiz site tasarım yazılımı, POP3 e-posta hesabı ve isim.t15.org gibi subdomain avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Hiçbir şekilde reklam gösterimi yapmayan, pop-up pencerelerle ziyaretçilerinizi rahatsız etmeyen bu muhteşem siteye bir an önce kaydolmak isteyeceksiniz. Üstelik dilediğiniz zaman WordPress, Joomla ve Drupal gibi hazır yazılımları tek tıkla kurabilmeniz mümkün.

000webhost.com

Dünya genelinde toplam 14 milyon kullanıcıya 10 yılı aşkın bir süredir hizmet veren 000webhost, 2007 yılında kurulmuş bir servis. Özellikle küçük işletmeler ve deneysel projeler için gayet ideal olan ücretsiz hosting hizmetinde FTP hesapları ve MySQL ile PHP desteği mevcut bulunuyor. 5 adet e-posta hesabıyla kullanabileceğiniz siteyi 000webhost’un sağladığı SEO analiz araçlarıyla çok daha arama motoru dostu bir arayüze kavuşturabiliyorsunuz. Son dönemde ücretsiz SSL desteğini de sunmaya başlayan servis, hiçbir şekilde disk ve trafik sınırlaması da yapmıyor. Üstelik yüzde 99’luk uptime oranıyla alanında en iyilerinden birisi. Ziyaretçilerinizi rahatsız edecek reklamları zorla sitenize ekleme gibi kötü bir alışkanlıkları da yok üstelik!

ByetHost.com

Bu ücretsiz hosting firmasının sunduğu özellikler, ilk sıradaki siteye kıyasla biraz daha düşük. Ancak kesinlikle işe yarar!

1 GB disk alanı, FTP hesabı, dosya yöneticisi, yönetim paneli, ücretsiz teknik destek ve subdomain desteği sağlıyor. Byethost.com adresi üzerinden üye kaydınızı gerçekleştirdiğiniz takdirde kendinize özel bir alan adı belirleyebilmeniz de mümkün. Eğer firmanın sunduğu ücretsiz hizmetten memnun kalırsanız, ücretli hosting paketlerini de satın alabilirsiniz.

Yine de ByetHost firması, siteniz üzerinden izniniz olmadan hiçbir şekilde reklam gösterimi yapmayacağını da vaat ediyor.

Wix.com

Kendine özel bir site kurucu yazılımına sahip olan Wix, ücretsiz web sitesi tasarlamak isteyenler için kesinlikle ideal. Diğer ücretsiz hosting firmalarının aksine WordPress gibi popüler CMS’ler yerine Wix’in kendi içerik yönetim sistemini kullanabiliyorsunuz. İşin güzel tarafı, yalnızca birkaç dakika içinde hazır olan tasarımları düzenleyip sitenizi yayına alabilmeniz de mümkün. SEO uyumlu bir kodlama yapısına sahip, sosyal medya ağlarında rahatlıkla paylaşılabilen kaliteli bir site için siz de ücretsiz bu servisten faydalanabilirsiniz.

Yola.com

Listemizin son sıralarında yer alan Yola, ücretsiz hosting paketinin yanı sıra 3 tane de ücretli pakete ev sahipliği yapıyor.

Sizin kullanabileceğiniz ücretsiz pakette toplam 3 sayfadan oluşan bir web sitesi barındırılabilir. 1 TB trafik, 1 GB depolama alanı ve Yola tarafından sağlanan ücretsiz subdomain hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Toplam 30 dakika veya bundan da kısa bir sürede site kurucu yazılımı sayesinde kendi sitenizi kolayca yayına alabilirsiniz.

X10hosting.com

2004 yılından beri yayın hayatına devam eden X10hosting, bulut sunucuları üzerindeki SSD diskler sayesinde çok hızlı yüklenen ücretsiz hosting hizmeti sunuyor.

Joomla, WordPress ve SMF gibi yazılımları tek tıkla kurabileceğiniz gibi site başına 3 adet e-posta hesabı oluşturabilmeniz de mümkün.

Sınırsız SQL veritabanı, sınırsız disk alanı ve trafik de cabası. Keza hiçbir dosya boyutu limiti olmadığı gibi X10hosting’in reklamını yapmak zorunda da değilsiniz.

Yorumunuz ?