Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

EN İYİ WORDPRESS SEO EKLENTİLERİ

WordPress’in SEO açısından oldukça gelişmiş bir yazılım olduğunu WordPress kullanıcıları bilir. SEO açısından böylesine güçlü bir yazılımı eklentilerle destekleyerek maksimum performans elde etmenin yollarını birlikte inceleyelim. Hepsi olmazsa olmazdır. Tek tek kurmanız gerekmektedir.

1 – All In One Seo Pack Eklentisi (yada 3. maddeyi kullanın)
WordPress’in olmazsa olmaz eklentileri arasında ilk sırada yer alan All In One Seo Pack, sitenizin arama motorları tarafından hızlı bir şekilde index alması açısından oldukça önemli bir eklentidir. Yazmış olduğunuz konuların başlığını etkili bir şekilde optimize etmekle kalmayıp, meta etiketleri üreterek sizi büyük bir zahmetten kurtarmış oluyor.

2 – Google XML Sitemap
Sitemap, adından da anlaşılacağı üzere web site haritası anlamına gelmektedir. İçeriklerinizin Google botları tarafından hızlı bir şekilde fark edilmesi için sitemap kullanılması şarttır. Sürekli güncellenen ve aktif olarak içerik üreten web sitelerin dinamik sitemap ihtiyacı vardır. Bu eklentiyi kurarak yazmış olduğunuz her makale otomatik olarak site haritasına eklenerek Google tarafından fark edilmeye zorlanır. Google XML Sitemap eklentisi, SEO açısından yine olmazsa olmaz eklentiler arasında yer almaktadır.

3 – WordPress SEO by Yoast  (yada 1. maddeyi kullanın)
En iyi WordPress SEO eklentileri arasında en önemli eklentilerden bir tanesi de WordPress SEO by Yoast eklentisidir. Üretilen dinamik içeriklerin daha kaliteli servis edilmesine olanak sağlayan bu eklenti, web sitesinin performansını büyük derecede arttırma konusunda oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu eklenti WordPress içerisinde yer alan Sitemap, RSS, Robot ve .htcasses dosyalarını düzenleme ve dışa aktarma özelliğine de sahiptir.

4 – Scribe for Wordrpress
Bu eklenti, sitenizde yer alan etkileşimlerin optimizasyonunu sağlamakla görevlidir. İçeriklerin sosyal medya optimizasyonu açısından büyük bir öneme sahip olan bu eklenti, WordPress SEO by Yoast eklentisinin tamamlayıcı bir parçası olup, web sitenize büyük fayda sağlayacak WordPress SEO Eklentileri arasında önemli rol oynamaktadır.

5 – SEO Friendly Images
Site içerisinde yer alan resimlerin alt etiketleri SEO puanlamasında önemli bir oran belirlemektedir. Google tarafından oldukça önem arz eden resim alt etiketleri, SEO Friendly Images eklentisiyle otomatik olarak eklenmektedir. Web sitenize bu eklentiyi kurarak, eklemiş olduğunuz tüm resimlerin etiketlerini ve açıklamalarını otomatik oluşturmuş olacaksınız.

SEO açısından size büyük fayda sağlayacak olan bu eklentileri kurarak, web sitenizin performansını büyük oranda arttırmış olacaksınız. En İyi 5 WordPress eklentisi olan bu eklentileri kullanarak web sitenizi Google’da üst sıralara taşıma konusunda büyük bir adım atabilirsiniz.

Yorumunuz ?