Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

HTC 10 Problemleri ve Çözümleri

HTC 10 Problemleri ve Çözümleri

HTC 10, yüksek sistem özellikleri ve pek çok özelliğiyle son derece başarılı bir telefon. Buna rağmen bütün mobil cihazlar gibi onun da bazı yaygın sorunları vardı ve olmaya da devam edecek. Biz de bunlara değinip, nasıl çözüm bulabileceğinizi anlatacağız.

HTC 10 Pembeleşme sorunu

Bazı HTC 10 modellerinin LCD ekranında pembeleşme, pembe ışıklar görülebiliyor. Bu genelde cihaz kutudan çıktığında oluşuyor ama endişelenmeyin, çoğu zaman kısa süre sonra düzeliyor.

Eğer pembelik birkaç hafta sonra hala devam ediyorsa ise HTC servisinize başvurun. Cihazda teknik bir arıza olabilir.

 

HTC 10 SD kart hataları

HTC 10’da microSD kart girişi de var ve bu şekilde cihazın standart 32GB hafızasını yükseltebiliyorsunuz. Buna rağmen bazı telefonlarda hatalar oluyor ve SD kart kendi kendine devre dışı oluyor.

İlk olarak telefonunuzu kapatın, SD kartınızı çıkarıp takın. Sorun düzelmiyorsa, ayarlar kısmından SD kartınıza format atmayı deneyin. Ayrıca kartın sorunsuz olduğuna emin olmak için bilgisayar üzerinde de deneyin.

HTC 10 Wi-Fi Sorunları

Cihazda sık sık Wi-Fi kopmaları mı yaşıyorsunuz? Kablosuz bağlantınızı kapatıp açmayı deneyin. Hayır, şaka yapmıyoruz. Çoğu zaman bu sorunu düzeltiyor.

Eğer hala devam ediyorsa, sinyaliniz zayıf olabilir. Modeme daha da yaklaşmayı deneyin ve öyle deneyin.

HTC 10 Batarya Problemleri

Öncelikle Boost+ uygulamasını kapatmayı deneyin. Bu uygulama bazen faydadan çok zarar sağlayabiliyor. Aynı zamanda gereksiz uygulamalardan da kaçınmaya çalışın, fazla güç tüketenleri kullanmayın.

Wi-Fi kullanmadığınız anlarda, kablosuz özelliğini de kapatın. Açık olduğu takdirde telefon devamlı ağ taraması yapacağı için pil hızlıca tükenecektir.

HTC 10 Bluetooth sorunu

Blueooth sorunları hemen hemen her mobil cihazda yaygın ve HTC 10’da da durum pek farklı sayılmaz. En çok rastlanılan hata, istenilen cihazla eşleşme yapılamaması. Tekrar tekrar denemenize rağmen sorun yaşıyorsanız, öncesinde başka bir cihazla eşleşmediğinize emin olun.

Bir diğer yaygın hata da, rastgele olarak Blueooth kulaklığınızın bağlantısının kopması. Bu özellikle telefon görüşmelerinde sorun olurken, eğer devam ediyorsa eşleşmeyi kapatın ve kulaklıkla telefonu tekrar bağlayın. Yine devam ediyorsa da, önbellek temizliği gerçekleştirin.

Yorumunuz ?