Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

İndirimli Elektrik Satışı Yapan Firma

Elektrikte İndirim Zamanı

Elektrik krizinin gün geçtikçe arttığı günümüzde, faturaların zamanları kısalmakta ve gittikçe pahalı bir hale gelmektedir. Bu sorun için çıkan yeni uygulama ile özel elektrik tüketim şirketlerinin çalışmalarına izin verilmiştir. Serbest tüketici sınıfına giren bütün tüketiciler, özel elektrik şirketleri ile çalışabilirler. Abonelik işlemlerini onlara devredebilirler. Özel elektrik şirketleri, bayilik uygulaması ile kısa zamanda büyüme içerisine girmiştir. Abone toplama sistemi ile abone sayıları artırmaya başlamışlardır.

İndirimli Elektrik Satışı

Özel Elektrik Kurumları

indirimli elektrik firması

indirimli elektrik firması

Özel elektrik kurumları, elektrik dağıtımı konusunda çalışmaktadırlar. Elektrik satmaktan çok, elektrik kullanıcı abonelerine hizmet götürme konusunda yetki verilmiştir. Genel elektrik şirketinden, özel elektrik şirketine geçişlerle, indirimli tarifelerden faydalanmak mümkündür.

Serbest Tüketici İseniz Bu İndirimden Faydalanabilirsiniz

Serbest tüketici olmak için öncelikle yıllık 3600 kWh elektrik tüketme kapasiteniz olmalıdır. Bu veriler bu yıla yani 2016 yılına aittir. Yıllık tüketim miktarınız, sizin serbest tüketici olmanıza neden olacaktır. Bir dilekçe ile genel elektrik kurumuna başvurduğunuz zaman, size serbest tüketici belgesi verilecektir.

Bayilik Sistemi İle Daha Hızlı Abone Toplanmaktadır

Özel elektrik şirketleri, bayilik sistemi ile kısa zamanda abone toplayabilmektedir. Bayi olmak isteyen kişinin 18 yaşını doldurması yeterlidir. Belli bir miktar bayilik ücreti ödendikten ve sözleşme imzalandıktan sonra, elektrik bayiliği belgesi verilmektedir. Bu belgenin alınması ile birlikte, serbest tüketici olma hakkına sahip aboneleri, özel elektrik şirketinize abone edebilirsiniz. Bayiler, elektrik faturalarından da pay alırlar. Ayrıca, yeni bayi getirdiklerinde, o bayinin kazançlarından da pay almaktadırlar. Bu şekilde, büyük bir bayilik ağı kurulmaktadır.

Yorumunuz ?