Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

Internetten Para Kazanma Yöntemleri

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlerle internet dünyasında olup biten -İNTERNET SİTESİ AÇMADAN, onu farklı bir yazıda anlatacağım- gerçek ve yalan para kazanma yöntemlerini, haklarında ek açıklamaları ve işin aslını paylaşacağım.

PTC Siteleri: (İngilizce: Paid To Click, Türkçe: Tıklama ile Kazanma) Zaman öldürme, aldanma ve emek mahvetme birincisi: Yatırım yapmadan kazanılır denilen, kısaca amelelik yaparak site sahibini zengin edip kendini perişan etme siteleridir. Forumlar gelin tıklama ile kazanın diye yazı açarlar insanlar ve referans linki paylaşırlar. -Bazı elit siteler yatırımla kazandırır hepsi yalan demiyorum- O sizi alt üyesi yapıp sizin üstünüzden para kazanacak, siz de birkaç reklama tıklayıp gelen paranın 0.002 falan olduğunu görünce bu ne diyip çıkıcaksınız. Adam sitesine her gün kandırarak binlerce kişiyi getirip zengin olucak siz de hevesiniz kursağınızda kalıcaksınız öyle. Ya bir hafta boyunca her gün 20 reklama tıklayıp 10 cent (26 kuruş şu an – 17.04.2015) kazansan ne olur kazanmasan ne olur? Ne idüğü belirsiz PTC sitelerinin tek mantığı insanları kandırmak. Tık başına 50 cent falan ne diyorsa inanmayın, hikaye. Kısaca güvenilir – yatırım yapılabilir bir site bulamadıysanız bu işe asla girmeyin ve zamanınızı harcamayın.

PTP Siteleri: (İngilizce: Paid To Promote, Türkçe: Destekleme ile Kazanma) Bu alanda harbi siteler bulursanız ucuz vps serverlar kiralayarak (paylaşılacak) Hitleap, Otohits, Jingling gibi hit programlarıyla (paylaşılacak) dakika biriktip PTP sitesinin size verdiği linki ziyaret ettirerek üç-beş kuruş kazanabilirsiniz. Adam gibi bir site açıp güzel paralar kazanmak varken pek de tavsiye etmiyorum ama sistematize bir şekilde bu işi büyüterek yaparsanız bundan da iyi paralar kazanabilirsiniz. PTP siteleri için tüyolar paylaşacağım, takipte kalın.

Anket Dolurarak Para Kazanma Siteleri: Bu işten iyi kötü para kazanılabilir ama tüm vaktinizi anketlere ayırmanız gerekir çünkü en az 3-4 anket sitesine kayıt olmanız ve tüm anketleri yapmanız gerekir. Yarım saat – kırk dakika süren anketler bile olabiliyor. Anket sitesi için bir tavsiye: Globaltestmarket.

Yorum yap – Kayıt ol Para Kazan: Forumlar 10 20 kuruşa insanların yaptırdığı işlerdir. Rezalet gibi bir şeydir ancak 10 kuruşluk işleri bile yapıyolar gerçekten. Böyle bi olayın yanından bile geçmeyin boş yere.

Upload Yap (Dosya Yükle) Para Kazan: Turbobit, Uploaded gibi PPD (İngilizce: Pay Per Download, Türkçe: İndirme Başına Kazanç) sistemleri olan sitelere dosyalar-müzikler-oyunlar-filmler-belgeler yükleyerek forumlarda, ücretsiz blog oluşturarak bloglarda paylaşabilir ve para kazanabilirsiniz. Bu işi yüksek internet hızlı vps-vds kiralamış insanlar yapar genelde. Siz de yapabilirsiniz ancak iyi araştırmanız ve isabetli konularda yüklemeler yapmanız lazım yoksa tüm emeğiniz boşuna gider.

Link Kısalt Para Kazan: Yararlı konularda isabetli linkler kısaltıp Facebook sayfalarında, Twitter’da, Google+’da ve forumlarda paylaşarak para kazanabilirsiniz. Türkiye’de oranları en yüksek olan ve ödemeleri düzgün yapan tek site: bc.vc (Bu linkten tıklayıp kaydolursanız bana biraz destek olmuş olursunuz, siz hiçbir şey kaybetmezsiniz.)

Android Programları ile Telefondan Para Kazan: Whaff Rewards gibi uygulama yükleyerek, reklam izleyerek, reklamlara tıklayarak para kazanabileceğiniz uygulamalar mevcut. Cebinize üç beş kuruş girer de yaptığınıza değmez bence.

HYIP Siteleri: Bu sitelere yatırıp yapıp belirli bir zaman sonra kazancınızı alabiliyorsunuz ama çoğu zaman deyimi yerindeyse bohda çıkabiliyor yani 😀 güvenmeyin pek o yüzden.

Anlatılabilecek düzeye gelmiş farklı yöntemler gördükçe yazıyı güncelleyeceğim, ziyaretiniz için teşekkürler.

 

 

2 Comments

  1. Mehmet Ali 20/04/2015 at 13:51

    Anket işine çok merak salmıştım ama gerçekten oturup ciddi bir iş yapmaktan çok daha berbat o kadar vakit ayırdığına değmiyor yani. Ama bir sürü fake hesap açıp bilgilerini, doktor, avukat, çok çocuklu, evi arabası felan olan birisi yaparsanız daha çok anket geliyor ve daha çok kazanıyorsunuz.

  2. anket doldur para kazan 22/04/2015 at 09:23

    Anket doldur para kazan sistemi gerçekten çok güzel para kazandıran bir meslek. Bende bu sistemden para kazanan birisi olarak tavsiye ederim. Bol kazançlar.

Yorumunuz ?