Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

iPhone X Özellikleri ve Çıkış Tarihi

iPhone X Geliyor mu Gelmiyor mu?

Geçtiğimiz yılın sonuna doğru Apple tarafından beklenen iPhone 7 modeli satışa sunulmuştu ve büyük ses getirmişti. Her zaman olduğu gibi yine başarılı satış rakamları elde eden iPhone 7’nin devamı niteliğindeki iPhone 7s beklenirken, ortaya ilginç söylentiler çıktı.

Bir yandan iPhone 7s beklenirken, diğer yandan iPhone 8 hakkında haberler çıkıyor ve Apple’ın iPhone 8 üretimine başladığı söyleniyor. Fakat bugün ise ortaya çok güçlü bir iddia atıldı ve Apple’ın yeni akıllı telefonunda ‘S’ takısını kullanmayacağı, bu modelin adının da iPhone X olacağı söylendi. Peki iPhone X gerçek mi?

Aslına bakılırsa, bu isim oldukça mantıklı geliyor çünkü bu yıl, iPhone telefonların çıkışının 10. Yıldönümü. Bilindiği gibi X de Roma rakamlarında 10 manasına geliyor. Yani iPhone X bu yönden son derece olası. Cowen & Company adlı araştırma şirketinde çalışan analist Timothy Arcuri’nin açıklamalarına göre, bu isim aynı zamanda iPhone serisine yeni bir hava da katacak.

Eğer iPhone X haberleri gerçekse, yeni amiral gemisi cihazda 5.8 inçlik ekran yer alacak. Aynı zamanda ön tarafta bir parmak izi tarayıcısı, kulaklık ve selfie kamerası da yer alacak. Yeni isim ve Timothy Arcuri’nin verdiği bilgiler bir yana, iPhone 8 veya iPhone X modelinde kablosuz şarj özelliği olacağı da söyleniyor.

Aynı zamanda ünlü analist Arcuri farklı ayrıntılar da verdi. Bunlardan birisi, yeni iPhone X’de lazer sensörü olacağı ve bu şekilde de cihazın yüz mimiklerini tanımlayabileceği. İris tarayıcı da olabilecek bu özellik, bir süredir konuşuluyordu ve adı ne olursa olsun, yeni iPhone’da yer alma ihtimali yüksek.

Tabii tüm bunların gerçek dışı olma ihtimali de var çünkü Timothy Arcuri, aynı zamanda Apple’dan standart bir 4.7 inç ekranlı iPhone 7S veya 5.5 inç ekranlı iPhone 7S Plus da bekliyor. Tabii bu modellerin iPhone X yanında çıkacağını söyleniyor.

Eylül ayında çıkacağı tahmin edilen iPhone X, Arcuri’nin iddiasına göre iPhone 7S ve iPhone 7S Plus ile birlikte satışa sunulabilir. Tabii eğer Samsung yeterli malzemeleri Apple için o tarihe kadar temin edebilirse.

Yorumunuz ?