Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

Meizu M5 Note İncelemesi

Meizu M5 Note İncelemesi

Muhtemelen daha önce Meizu markasını duymuşsunuzdur çünkü cihaz Türkiye’de ve hatta diğer dünya ülkelerinde yaygın olmasa da, Çin’de en çok satan cep telefonu konumunda. Şimdi ise Meizu M5 Note’u çıkardı ve uluslararası pazarda görücüye sundu.

Orta-üst segmentte bir telefon olan Meizu M5 Note, kağıt üzerinde başarılı özelliklere sahip gibi duruyor. MediaTek Helio P10 işlemci çipseti, 1080p LCD ekran, 3 GB RAM, devasa bir 4000mAh batarya ve yaklaşık 131 dolar gibi ucuz fiyat. Moto G4 Play ile kıyaslayınca onda Snapdragon 410, 720p ekran ve 2 GB RAM vardı. Fiyatı ise daha yüksekti.

Meizu M5 Note Tasarım ve Materyal

İsminden de anlaşılacağı gibi Meizu M5 Note büyük bir cihaz. 154mm uzunluğunda, 75mm genişliğinde ve 8mm kalınlığında. Her ne kadar Google Pixel ile neredeyse aynı boyutlarda olsa da, ona göre daha ağır olan Meizu M5 Note 175 gram ağırlığında.

iPhone 6S benzeri bir reflektif metal kullanan cihazın arkası alüminyum kaplamayken, yine aynı anten bandları da mevcut.

Meizu M5 Note Kamera

Meizu M5 Note iki kameraya sahip: arkada 13MP, önde ise 5MP bir kamera mevcut. İkisi de bu fiyatta bir telefondan beklenen kalitedeler. Yeterli ışık varken dışarıda iyi çeşimler yapıyorlar ama kapalı mekan ve düşük ışık çekimlerinde genellikle bulanıklaşıyorlar, odaklanma sorunları yaşıyorlar.

Meizu M5 Note Performans

Üründe MediaTek Helio P10 işlemci çipseti varken, ARM Cortex A53 çekirdek tercih edilmiş. 1.81GHz hızında çekirdekler varken, grafik işlemcisi olarak da Mali-T860 mevcut. Telefonun iki sürümü var ve birinde 3GB, diğerinde ise 4GB RAM var. Ayrıca USB Type-C portu da yok ve sadece microUSB girişi var.

Performans olarak üst düzey olmasa da, 131 Dolar fiyatındaki bir telefona göre sonuçlar normal demeliyiz.

Meizu M5 Note Batarya

Telefonun en şaşırtıcı yanı muhtemelen batarya miktarı. Cihazda 4000mAh batarya bulunurken, beklenen performansı yaratamıyor ve Play Store bile normal kullanımda yüzde 15-25 arası bir tüketim gerçekleştiriyor.

Sonuç olarak, Meizu M5 Note hayal kırıklığı yaratan bir telefon ve tek artısı 1080p ekranı ve kulaklık girişi diyebiliriz. Cihazda sayısız sorun var ve kağıt üzerinde gözüktüğü kadar başarılı değil.

Yorumunuz ?