Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

Türkiyedeki En İyi Hosting Firmaları Hangileri

Türkiyedeki En İyi ve Kesintisiz Hosting Sağlayan Firmaları Hangileridir? Bugun bu sorunun cevabını açıklığa kavuşturmaya çalışacağız.

Öncelikle 10 yıldır webmasterlik yapan biri olarak üzülerek söylemem gerekiyor ki, Türkiyede maalesef en iyi ya da en büyük hosting firmaları bile  zaman zaman müşterilerine sorunlar yaşatmaktadır. Bunları bazı başlıklar altıdna toplamak daha mantıklı olur. Zira hiçbir Türk firması için en iyisi hosting sağalayıcı diyemeyiz maalesef.

Yine de birkaç iyi hosting firmayı sıralayarak işe başlayalım:

İHS: Destek Sistemi iyi, arayüzü biraz sorunlu karışık. Kesinti çok az.

Güzel hosting: Kesinti çok az, firma sahibi ilgili bir insan. Ancak kullandıkları arayüz profosyonelliğe yakışmayan bir script bence… Ücret olarak da uygun.

Alasytr: Benim sevdiğim firmalardan bir tanesi. Destek sistemi ve arayüzü biraz amatör gibi gözüksede işini düzgün yapan bir firma. Birçok host firmasında görülen ek bir işlem çıktığında ya hemen  ek ücret isteme ya da bu bizim işimiz değil gardaşım biz ona bakmıyoz tarzı yaklaşımları asla göstermeyen bir firma. Ancak nadir de olsa sunucu kesintisi yaşandığı oluyor.

Poyraz: Bundan ötesini tanımam. Diğerlerinin artılarını eksilerini size rahatlıkla anlatabildim. Ama burada hiçbir eksi bir taraf göremedim. Şöyle birşey anlatayım, Phalcon Php başta olmak üzere (ki bu şuan hiçbir Türk hosting firmasında yok) bir çok frameworkü destekliyor. Ve bunların tamamı ücretsiz., yüksek hızda. Yanlış okumadınız… Evet, alan adını size ücretsiz verdikleri gibi yanında hosting de veriyorlar. Bu işi nasıl beceriyorlar bilmiyorum ama, 3 aydır TEBERRU.ORG  u host ediyorlar. Hiç bir sorun çıkmadı… Denemenizi öneririm.

Poyrazhosting’e git

hosting firmalarının dertleri saymakla bitmez ancak şunu belirtmek istiyorum. Türkiyede firmalar maalesef normalde müşterilerine zaten sunmaları gereken hizmetleri ek ücretler karşılığında yapıyorlar. Özellikle bazıfirmaların müşteriye yaklaşımları çok kaba. Kötüye de bir örnek verelim linedc isimli bir firma ek bir işlem yapmamı istediğimde size bundan sonra host yok sitelerini taşı sileceğiz panelden ve üyeliğini kapatacağız tarzında hakaretamiz bir üslup kullanmıştı.

Dilerim hem ücret olarak uygun hem müşteriye yaklaşımı saygılı olan hem de kesintisiz hizmet sunan adam gibi bir hosting firması bulabilirsiniz.

 

1 Comment

  1. Teberru 16/01/2017 at 00:03

    En iyi hosting, en az iletişim kurduğundur.

Yorumunuz ?