Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

Ücretsiz Domain Dezavantajları (.TK .ML .CF .GQ .GA)

Merhaba,

Araştırmalarım sonucu öğrendim ki bu domainler hızlı index alamıyorlar. Hatta hiç index alamadıkları da oluyor.

Kopya içerikler (şarkı sözü, güzel sözler, firma rehberi vs.) site kodlaması güzelse ve içerik çöp değil ise yavaş yavaş index alıyor. Fakat bu ücretsiz domainlerde index almadığı bile oluyor maalesef. Bu tür domainlerde kesinlikle özgün içerikli site açmakta fayda var. Eğer özgün içeriği olmayan yada türetilmiş içeriklere sahip bir siteniz varsa, en iyi seçim premium domain olacaktır.

Freenom un dağıtıcılığını üstlendiği bu 5 uzantı, ücretsiz olarak alınabiliyor evet… Fakat sizden geri de alınabiliyor. Herhangi bir ücret ödemediğiniz için açık olmayan siteler yada park edilmiş domainler düşüyor.

Tüm bunları yapsanız bile kafasına göre takılan freenom, ertesi gün domaininizi boşa düşürebilir. yada tekrar sorguladığınız zaman 12,5 TL den başlayan fiyatlarla 2 gün sonra bu domaini satışa çıkartabilir. En kötüsü, güzel bir domain yakaladığınız zaman fiyat çok daha yukarı çıkabiliyor.

Who.is bilgilerini değiştiremiyorsunuz. Dünya’nın en büyük whois sitelerinin çoğu maalesef sorgu bile yaptırmıyor bu domainlere. DNS adresinizi görebilmek için bir çok site değiştirmeniz gerekebilir. Bunun için en iyi kaynak olarak size mxtoolbox.com bu siteyi öneririm. Buradan ip öğrenebilirsiniz. DNS öğrenmek için ; whois.net adresini kullanınız

Freenom.com firması çiftlik gibi yönetildiğini düşündüğüm bir yer. Maillere 2 gün sonra cevap verdikleri, bazen hiç vermedikleri oluyor. Premium domain aldığınızda ise vazgeçtiğiniz zaman iade almanız mümkün. Denenmiştir.

Fakat şimdi söyleyeceğim sitede bu süreyi minimuma indirebilirsiniz. Türkiye’de ilk ve tek ücretsiz domain ve bedava hosting sitesi poyrazhosting.com. Bu sitede ücretsiz alanadınızı alabilirsiniz. Yukarıda belirttiğim şeylerin hiçbiri yaşamazsınız. Partner olarak işbirliği yaptığı firma ile aldığınız domainlere hemen tek tıkla site kurabilirsiniz.

ücretsiz hosting domain

siteye giriş için tıklayınız

Diğer soru ve sorunlarınız için lütfen yorum olarak bana iletin. Sağ menüden en popüler soru ve sorunlara ulaşabilirsiniz.

İyi sörfler 🙂

Yorumunuz ?