Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

Ücretsiz SSL Sertifikası ve Sponsor Hosting

Bugün internette dolaşırken gördüğüm sitelerden birinden bahsetmek istiyorum size. Deneme fırsatı buldum ve hemen ücretsiz bir alan adı almaya çalıştım. Ve gerçekten şaşırdım. Sitede 1 lira bile harcamadan ücretsiz hosting ve ücretsiz domain alabiliyorsunuz.

Biraz test ettikten sonra farkettiğim şeyleri size söyleyeyim ;

Süper… Tek kelime ile 🙂

Neden ?

Ben 10-15 tane ücretsiz hosting hizmeti veren yerleri denedim. Fakat premium kalitesini ücretsiz yaşayabileceğimi sanmazdım. Gerçekten mükemmel hizmet, mükemmel hız…

Ücretsiz SSL

Site üzerinden açtığım hostinglerde yanlışlıkla birşeyi fark ettim. Hiç bir şeyle uğraşmadım. CRT oluştur, RSA kopyala onu yap bunu yap… YAPMA !

Site otomatik olarak tüm hosting hizmeti sunduğu sitelere zaten bunu önceden tanımlı veriyormuş. Siteye https yazarak giriş yaptığımda yeşil kiliti görünce mest oldum. Hiç uğraşmadan, hiç bir yere tıklamadan otomatik kurulu vaziyette veriyorlar.

Ücretsiz SSL Nasıl Alınır ?

PoyrazHosting’in sunduğu bu güzellik sadece hostingi onlardan alırsanız (ücretli yada ücretsiz) yararlanabiliyorsunuz. Ben ücretli hosting denemedim. Ama ücretsiz hostingindeki kalite ve hızı gördükten sonra, ücretli almaya da gerek duymadım…

Sponsor Hosting

Sponsor aramanıza da gerek kalmıyor artık. T.C. Yasalarına aykırı siteniz yok ise, onaylama beklemeden, anında.

Siteye girip kayıt olun, eğer domainiz varsa DNS(sitenin sağ altında yazıyor) adreslerini güncelleyerek site üzerinden ücretsiz web hosting hesabı alıp bağlayın. Arkadaşımdan öğrendiğim kadarı ile firma ile 2 yıldır çalışan, ve hiçbir sorun yaşamayan bir kaç website yöneticisi de bu bilgiyi teyit etmemizde yardımcı oldu.

 

ücretsiz hosting domain

Siteye giriş için tıklayınız…

Yorumunuz ?