Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

WordPress için en iyi makale temaları

Makale odaklı bir web sitesine sahipseniz, uzun yazıları okuyarak bilgi dağarcığını genişletmek isteyen ziyaretçilerinizi yormayacak bir tema seçimi yapmanız gerekir. Gereksiz ve kalabalık menülerden arındırılmış, içeriği ilgi çekici bir şekilde sunmanızı sağlayacak temalar sayesinde sitede geçirilen ortalama süreyi uzatabilmeniz de mümkündür. Bunu sağlamak için aşağıda derlenen WordPress için en iyi makale temalarına göz atmanızda fayda olabilir.

TamSEO

İsmini TamSEO isimli SEO ajansından alan bu ücretsiz WordPress teması, beyaz ve gri ağırlıklı renk tonlarıyla dikkat çekiyor. Gayet sade, temiz ve şık görünen bu temanın Türkçe olması da güzel bir avantaj. Üstelik geliştiricisi bir SEO firması olduğu için temanın gerçek anlamda SEO uyumlu olduğunu da söyleyebiliriz.

İNDİR

WPLog

Gelişmiş menü yapısı, bileşenlerle uyumlu çalışan sade arayüzü ve ücretsiz olmasıyla listemize dahil olmayı başaran WPLog teması da en güzel WordPress makale temalarından birisi. Ancak mobil cihazlarla ve farklı ekran çözünürlükleriyle uyumlu çalışmaması büyük bir dezavantaj.

Ücretsiz dağıtıldığı için temanın en altında yer alan bağlantıyı kaldırmanız mümkün değil. Eğer geliştiriciye 15 TL ücret öderseniz bu linki silebilirsiniz.

DEMO – İNDİR

Biryoo

Özel reklam alanlarına sahip olan bu tema da bir diğer Türk geliştirici tarafından ücretsiz dağıtılıyor. 2016 yılında tasarlanmış olmasına rağmen mobil uyumlu olmamasını anlamak güç olsa da, sadeliği seven WordPress kullanıcıları için ideal bir seçenek olabilir.

İNDİR (Şifre: biryoo)

Ribbon

Yukarıda yer alan temaların aksine responsive olarak kodlanan bu tema, Türkçe’ye daha sonra çevrilmiş. Sitenize ait sosyal medya hesaplarını sergileyebilmenizi sağlayan ikonlara sahip olan Ribbon temasının en büyük avantajlarından birisi, makale sitelerinde olması gereken sadeliği kullanışlılıkla harmanlamış olması. Üstün tipografik özellikleriyle yayınladığınız makalelerde önemli gördüğünüz kısımları dikkat çekici formatlarda okuyucuya sunabilmeniz de mümkün. Bunun için demo sayfasındaki “shortcodes” sayfasını mutlaka ziyaret edin.

DEMOİNDİR

SlipStream

Kiremit rengi ve koyu tonların hâkim olduğu bu temanın Türkçe dil desteği ne yazık ki yok. Ancak tüm ekran çözünürlükleriyle uyumlu çalışan temiz tasarımı bu açığını kapatmasını sağlıyor. Sadelikten hoşlanıyorsanız, SlipStream temasına bir şans vermek isteyebilirsiniz.

DEMOİNDİR

Yorumunuz ?