Teberru | Sosyal medya, internet, yazılım, yararlı bilgiler

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Hakkında Herşey!

ziraat bakası öğrenci kredi ve banka kartı

Öğrencilere en yakın banka tabiki ziraat bankasıdır 🙂 yakındır ama bir o kadar da uzaktır gerci paranız varsa her banka size yakındır ama siz şimdi öğrenci olduğunuz için tabiki paranız yok neyse sizi daha fazla kızdırmadan konuya geçiyorum… Bankalarla aranız iyiyse ziraat bankasından rahatlıkla öğrenci kredi kartı alabilirsiniz. Konu hakkında en çok merak edilen başlıkları aşağıda madde madde sıralayacağım bunun dışında merak ettiğiniz veya araştırılmasını istediğiniz bir sorunuz var ise bizlere yorum olarak iletebilirsiniz editörlerimiz tarafından en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartına Başvuru Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle Ziraat Bankası’nın KYK öğrencilerine vermiş olduğu Genç Banka kartını almalısınız sonrasında Genç Banka karınıza kredi kartı özelliği talep edilerek eklenebilmektedir.
  • Kredi yurtlar kurumundan öğrenim kredisi yada burs alıyorsanız sms ile başvuru için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden GENC BANKKART yazıp 4747’ye SMS gönderebilirsiniz.
  • Müşteri hizmetlerine telefon açarak başvurmak isterseniz 444 00 00 – 0850 220 00 00 bu numaralardan detaylı bilgi alabilir tüm merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
  • En hızlı şekilde başvuru yapıp netice almak istiyorsanız en yakın ziraat bankası şubesine giderek başvurunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Gençkart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bu kart kredi yurtlar kurumundan burs ve öğrenim kredisi alan öğrencilere özel olduğu için ek bir belgeye gerek duyulmamakta ancak banka kartınız kredi kartı olarak kullanmaya açık değilse en yakın ziraat bankası şubesine giderek genç kartınızın kredi kartı kullanımına açılmasını talep edebilirsiniz.

Ziraat Gençkart Harçlık Avans/ Harçlık Hesabı Nedir?

Ziraat Gençkart harçlık hesabı kredi yurtlar kurumundan burs/öğrenim kredisi alan üniversite öğrencileri içindir. Gençkart Hesabınızda para olsun olmasın kullanabileceğiniz 350 TL para bulunmaktadır. Bir nevi borç almak gibi düşünebilirsiniz ayrıca bu borcun faizi ve masrafıda yoktur, kredi yurtlar kurumundan yararlandığınız süre boyuncada herhangi bir masraf ve faiz ödemeyeceksiniz.

Alışveriş İşlemini Banka Kartıyla mı Yoksa Kredi Kartıyla mı Yapacağım?

Alışveriş yaptığınız pos cihazında iki tane seçenek olacaktır kredi kartı veya banka kartı olarak… buna kasiyer dikkat etmeye bilir siz önceden uyarın bir karışıklık olmasın. ATM işlemlerinde zaten kontrol sizde olacağı için bir sıkıntı yok yine iki seçenek çıkacak ve bunlardan birini seçeceksiniz.

 

2 Comments

  1. Sinem 31/05/2016 at 18:40

    hesap kartı olduktan sonra çokda farketmiyor a bankası ve bankası. deneyimlerime dayarak soyluyorum. önemli olan oturduğun muhitte yakın atm var mı.

  2. ismail 27/09/2016 at 23:03

    Hocam sizle iletişime geçmem gerekiyor. Mail ile dönüş yaparsanız memlun olurum… [email protected]

Yorumunuz ?